ODPRAWA CELNA IMPOROWA ORAZ EKSPORTOWA

Odprawa celna i zgłoszenie eksportowe lub importowe towarów jest potrzebne w dowolnej działalności eksportowej, która odbywa się na terytorium Unii Europejskiej. Dotyczy to zarówno małych paczek, jak i dużych partii towarów, które opuszczają teren Unii Europejskiej.

Dzięki naszej firmie bez problemu można zrealizować eksport lub import towarów. Handel międzynarodowy i logistyka oznacza kontrolę eksportowanych i importowanych towarów na terenie Unii Europejskiej. Państwo wymaga zgody na eksport sprzedawanego towaru za granicę. Pomogą Ci w tym nasi doświadczeni agenci celni. Potwierdzeniem eksportu towaru jest dokument IE529, które Ci dostarczymy w ciągu kilku minut od momentu wysłania zgłoszenia eksportowego. Po przekroczeniu granicy następuje zamknięcie eksportu dokumentu z dalszym potwierdzeniem w postaci dokumentu IE599. Z nami otrzymasz szybkie terminy realizacji eksportu lub importu towarów z dostawą wszystkich niezbędnych dokumentów – IE529 i IE599, co z kolei odpowiednio są potwierdzeniem organów państwowych o przyjęciu zgłoszenia eksportowego i potwierdzeniem, że towar opuścił terytorium Unii Europejskiej.

Pozwala to firmie sprzedawać towar na stawce 0% VAT, i odzyskać podatek na wcześniej zakupione towary. Zwrot VAT – świetny sposób, aby zarabiać więcej, czyli 23% kosztów można sobie wrócić.

Nasi agenci celni w bardzo krótkim czasie zrobią eksport lub import w trybie automatycznym, i ty otrzymasz wszystkie niezbędne dokumenty, które potwierdzą tranzakcę sprzedażową.

Plusy sprzedaży na stawce 0% jest to, że można sprzedać towar w cenie Brutto, która w tym samym czasie jest ceną NETTO + zwrot VAT. To pozwoli Ci sprzedawać towar w europejskiej cenie i pokryć koszt wysyłki, lub podzielić koszt wysyłki z klientem. Istnieje wiele scenariuszy sprzedaży towarów z zagranicznego sklepu internetowego, to pozwoli Ci wybrać najbardziej optymalny model sprzedaży, a zatem znacznie zwiększyć wolumeny sprzedaży.

może być ciekawe: