DOSTAWA DO ODBIORCÓW PRYWATNYCH (E-COMMERCE) B2C

Ukraiński rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Europie. Wynika to z bardzo szybkiego przejścia handlu z offline do online. Ludzie coraz częściej kupują towary w internecie i wolą kupować w sklepach internetowych. Z każdym rokiem rośnie średni rachunek i liczba osób, którzy zamawiają towary i usługi w internecie.

To jest bardzo atrakcyjne dla inwestorów zagranicznych, jednak nie wszyscy mają możliwość wejść na Ukraiński rynek, otwierając przy tym magazyny, rejestrując firmę, zatrudniając pracowników. Najbardziej atrakcyjny jest scenariusz bezpośredniej sprzedaży towarów z Europy na Ukrainę. Wygląda to tak: sklep internetowy, który znajduje się w Europie i ma magazyn w Polsce. Często takie zakupy w internecie ograniczają się do wejściem na ogólnoeuropejski rynek, gdyż w Europie działa jedna strefa celna, w której Europejska firma nie odczuwa problemów w handlu wewnątrz Unii Europejskiej. Jednak rynek Ukrainy dla polskich przedsiębiorców nie jest do końca jasny, jednak to nie znaczy, że nie warto sprzedawać w tym kierunku.

Istnieje kilka podstawowych zasad, które pozwalają zwiększyć rentowność firmy przy sprzedaży towarów na Ukrainę.

Ukraińskie ustawodawstwo pozwala to robić i jest otwarte dla przesyłek o wartości do 100 euro. To jednak oznacza, że kupujący z Ukrainy zwolniony od płacenia podatków i ma możliwość zakupu wysokiej jakości europejski produkt po niskich cenach. Z kolei jest to bardzo korzystne dla sklepu internetowego, ponieważ realizujemy usługi odprawy celnej eksportowej, co pozwala sprzedawać na stawce 0% VAT, po czym sklep może odzyskać ten podatek. Wszystkie te zasady sprzedaży wraz z szybką i wysokiej jakości dostawą pozwalają wyodrębnić korzyści dla sprzedawcy, który może łatwo rozwinąć sieć swoich dostaw dla kupującego, który będzie w stanie bezpiecznie, szybko i sprawnie zamówić i otrzymać towar, kupując go w europejskiej cenie.

Zamawiając usługę u nas dostajesz wiarygodnego partnera logistycznego w obliczu Sky Logistics Poland Sp. z o. o.,  Nasi specjaliści, którzy mają doświadczenie w branży e-commerce w każdej chwili są gotowi odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i pomóc ci we wszystkich kierunkach.

W międzynarodowych przesyłkach pocztowych, nie wolno przekazywać:

  • broń palna i amunicja do niego, broń i inne przedmioty przeznaczone specjalnie do ataku i obrony (kastety, szpilki, pojemników z płynem psp działania itp.)
  • środki odurzające, substancje psychotropowe, ich analogi i prekursorów, zawarte przez Komisję kontroli narkotyków przy ministerstwie zdrowia w wykazie środków odurzających, substancji psychotropowych, ich analogów i prekursory, podlega specjalnej kontroli, zgodnie z prawem, i substancje radioaktywne;
  • przedmiotów nieprzyzwoitych i niemoralne treści;
  • zezwolenie na prawo do noszenia broni, pracownicze książki, wojskowe bilety, paszporty i inne dokumenty tożsamości;
  • towary, których eksport odbywa się z naruszeniem praw własności intelektualnej;
  • przedmioty reprezentujące narodowe, historyczne lub kulturowe dziedzictwo narodu ukraińskiego, określona zgodnie z prawem Ukrainy;
  • nasiona i materiał siewny, jadalne produkty pochodzenia zwierzęcego bez obróbki cieplnej;
  • żywe zwierzęta, z wyjątkiem pszczół, pijawki, gąsienic jedwabników, pasożytów i myśliwców szkodliwych owadów, przeznaczonych do badania tych owadów, którymi wymieniają się oficjalnie pewne instytucje;
  • przedmioty, których wwóz jest zabroniony w kraju, określonych w Instrukcji odbioru międzynarodowych przesyłek.


może być ciekawe: