Friday, November 2, 2018

Efekt reklamowy w ukraińskim ecommerce. I ten wskaźnik będzie się zmniejszać...

Część z tego, co powiem, to już można było zobaczyć w wielu badaniach 2012-2013 r. (Eurostat, FOM, WCIOM, Forrester, Gfk, DigitalGuru, ZenithOptimedia, AKAP, ВРК, ComScore, McKinsey, Go-Gulf, eMarketer, TNS, Miniwatts Marketing Group, Omnibus, statystyka państwowa, Innopay, Ecommerce Europe, Deutsche Card Services Centre for Retail Research, Ukraiński processing center, FSGS, Morgan Stanley Research, Fintime, NBU), część było policzone dodatkowo. Ale w każdym razie podam reprezentację informacji, która pozwoli lepiej zrozumieć, jak rozwija się ten rynek.

Przypominamy, że ukraińcy wydają w sklepach średnio 33 dolary na rok, i widzimy, że reklamodawcy wydają na nich w odpowiedzi 2 dolary. Różnica w 16 razy.  Amerykanie wydają około 800 dolarów, a na nich poświęcają 135 dolarów. Różnią się zaledwie 6 razy.

Tak więc, na Ukrainie, w tej chwili za pomocą kart płaci zaledwie 4% zakupy on-line. Widzisz, jak ten wskaźnik powyżej dla Rosji i Niemiec. I znowu widzimy, jaki musimy zrobić zryw, aby nadrobić zaległości z wielkiej Brytanii i USA.

Na koniec chciałbym zaznaczyć pięć faktów. Przeczytaj je — każdy z nich mówi o innym, ale każdy z nich świetnie motywuje.

Więc, co chciałem powiedzieć tym wszystkim? A to, co nas wszystkich czeka ogromny wzrost rynku e-commerce. Rozwój — wzrost liczby klientów, wzrost budżetów, ale przy tym, oczywiście, i wzrost konkurencji. Tak, że nam wszystkim trzeba będzie fajnie popracować!


inne artykuły

E-commerce na Ukrainie rośnie: ilość dostaw "Nowa Poczta" od

Czytać
Posted on

October 9, 2018

Czytać
Posted on

October 17, 2018

Wszystkie artykuły