Tuesday, October 9, 2018

E-commerce na Ukrainie rośnie: ilość dostaw "Nowa Poczta" od

Również to jest bardzo atrakcyjna okazja żeby wejść na rynek ukraiński polskim sklepom internetowym. Sprzedaż na Ukrainę odbywa się na stawce 0% VAT wraz z kwotą wolną od podatku 150 EURO! Co pozwala Państwu rozszerzyć ilość towaru, który można sprzedawać na Ukrainę. Ukraina jest otwarta na towary zagraniczne i to pozwala kupować towar bardzo łatwo i tanio z zagranicy

Biznes idzie na wschód, więc jeśli nie ty zaczniesz sprzedawać swój towar na Ukrainie, to ktoś inny.

Co miesiąc klienci Privatbanku kupują w polskich i zagranicznych sklepach internetowych towarów na kwotę ponad 7,5 mld hrywien (266,9 mln. usd). Przez pierwsze pół roku ilość miesięcznych wydatków Ukraińców w sklepach internetowych wzrosła o 17%. Jeśli w styczniu 2018 roku kartami Privatbanku było zapłacone 11 mln zakupów na 6,4 mld hrywien(227,75 mln. usd) , to już w sierpniu wzrosła liczba zakupów, jak i kwota – z 6,4 do 7,5 mld hrywien. Średnia suma jednego zakupu Ukraińców w sklepach internetowych od początku roku nie zmieniła się i wynosi około 580 hrywien (20,62 usd.) i to tylko i wyłącznie statystyka Privatbanku.

"E-commerce na Ikraine w bln $"

Również E-commerce na Ukrainie rośnie ze względu na ilość dostaw "Nowa Poczta". Od dużych sklepów internetowych wzrosła o prawie 27%. W ciągu pierwszych 7 miesięcy 2018 roku klienci "Nowa Poczta" z rynku e-commerce zrobili 19,2 mln przesyłek, że prawie o 27% więcej niż w analogicznym okresie roku 2017. Średnia w segmencie handlu online dostarczono ponad 2,7 mln przesyłek w miesiącu. Najwyższą aktywność wykazują w takich segmentach, jak kosmetyki, perfumy i chemia gospodarcza - ilość zamówień wzrosła o 55%, elektronika - ponad 40%, produkty dla dzieci - 31%, części samochodowe i produkty dla domu i ogrodu - 30 i 29%, odpowiednio."Nowa Poczta" - niezawodny i wygodny partner dla biznesu. Kontynuujemy działania w narzędziach internetowych, ponieważ coraz więcej klientów, współpracują z nami poprzez osobistą i aplikacji mobilnych - mówi dyrektor "Nowa Poczta" Aleksander Bulba.


inne artykuły

Czytać
Posted on

October 17, 2018

Efekt reklamowy w ukraińskim ecommerce...

Czytać
Posted on

November 2, 2018

Wszystkie artykuły